Корупція, кнопкодавство і новий розпуск Ради: чим може закінчитися нашестя шоу-бізу в парламент

Артисти, блогери, комедіанти, спортсмени, шоумени б’ють всі рекорди за кількістю охочих потрапити в парламент за всю історію незалежності України. Чим це може закінчитися для країни – дізнавалися журналісти 24 каналу. Об этом сообщает rayonka.in.ua со ссылкой на СМИ.

Михайло Поплавський, Олег Винник, Сергій Притула, Святослав Вакарчук, сім’я Білоножок, Олександр Скічко, Сергій Сивохо. На цих виборах кількість артистів-кандидатів вражає.

В такій великій кількості імен шоу-бізу є свої причини.

Причини приходу артистів до влади

► Розчарування

"Оскільки є серйозне розчарування в політиці як такій, в старих політиках як таких, то фактично ті, хто відбулися не в політичному полі, можуть потрапити у політику. Тим паче є прецедент зеленського" – зазначив політолог Олег Саакян.

► Вигідно партіям

Через те, що громадяни хочуть бачити нові обличчя в політиці, партії щедро включають їх у свої свої списки.

Раніше цим користувались політики: їздили із артистами в тури і так доєднували до себе. А тепер просто політики самі конвертують свою впізнаваність у політичні дивіденди,
– пояснив політичний оглядач "Української правди" Роман Романюк.

Чого чекати від шоу-бізу в Раді: ризики

► Не досидять до кінця

Але не слід боятися, що українська сцена спорожніє – кажуть експерти. Адже частина представників шоу-бізу не досидить до кінця каденції і невдовзі повернеться до звичного ремесла. Та й у списки їх беруть не як законотворців, а як приманку для електората.

► Корупційні ризики

"Ми можемо отримати ситуацію, коли велика частина цих людей, які не мають бекграунду і підготовленості, розчаруються у політиці вже в перший рік. І, відповідно, в командах відбудеться розчарування. На тлі цього корупційні ризики можуть зрости", – підкреслив політолог Олег Саакян.

► На вивільнені місця – ті, хто нижче за списком

А на вивільнені місця прийдуть ті, хто знаходиться нижче за списком. І у підсумку українці отримають зовсім інший парламент.

► Всі актори чесні – міф: попереду кнопкодавство

Також, необізнаних у політиці співаків і акторів їхні покровителі можуть використовувати як так звану "тушку". Твердження, що актори всі як один чесні – великий міф. Адже на вершину шоу-бізу не завжди потрапляють найбільш талановиті.

"Натискай кнопочку, коли тобі скажуть, а коли не скажуть – не натискай. В принципі, не така напряжна робота за 50 тисяч доларів. І я не знаю, чи люди, які взагалі за життя заробили 50 тисяч доларів, коли їм скажуть, що в місяць можна заробляти стільки, просто нічого не роблячи, чи вони скажуть: ні я не візьму, я чесний", – наголосив політичний оглядач "Української правди" Роман Романюк.

► Раптовий розпуск Ради

Засилля артистів у Раді може завершитись раптовим її розпуском, припускають експерти. Адже такий парламент ризикує виявитися не компетентним. До того ж майже жоден з український представник шоу-бізу не домігся політичного успіху. Бо на ділі робота в парламенті виявляється рутинною з написання законів, а не романтичною боротьбою за все хороше і проти всього поганого.

рейтинги партй у вру
Рейтинги партій за даними компанії Kantar / Інфографіка 24 каналу

blog_ava
Надійність та економія: на що потрібно звернути увагу, купуючи холодильник
сьогодні
5209
Автор: Єгор Скоріна

Джерело статті: “http://24tv.ua/koruptsiya_knopkodavstvo_i_noviy_rozpusk_radi_chim_mozhe_zakinchitisya_nashestya_shou_bizu_v_parlament_n1175610”

ТОП новости

Вход